O klubie

Jaworznicki Klub Karate powstał w maju 2008 r. Założycielami klubu są ludzie, dla których sztuka karate Kyokushin i idee Masutatsu Oyamy nie są obce. Swój pierwszy kontakt i treningi rozpoczynali końcem lat siedemdziesiątych. Współzałożycielem i organizatorem klubu jest Tadeusz Koziarz, który posiada stopień mistrzowski 3 dan.

Kyokushin znaczy ‚ekstremum prawdy’. Twórcą tego stylu karate był legendarny Masutatsu Oyama 10 dan (1923-1994). Jako pierwszy z wielkich mistrzów karate pokazał ludziom na całym świecie poprzez liczne pokazy siłę tej sztuki walki. Sławę zyskał dzięki pokazom łamania twardych przedmiotów i walkom z bykami. Masutatsu Oyama był mistrzem realnej walki. Stworzył styl w którym równowaga psychofizyczna jest celem ostatecznym, dzięki czemu zjednał sobie wielu przyjaciół i uczniów na całym świecie. Zasadniczym celem utworzenia Jaworznickiego Klubu Karate jest propagowanie sztuki karate kyokushin wśród młodych ludzi jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas treningów bardzo dużą wagę przykłada się nie tylko do samej walki, ale także do kształtowania ducha, siły woli oraz etykiety.